Ну от і зачепило мене літераторство з легкої руки диванних експертів.
Ну що ж, спробуємо – про СіБіЕр – ку та і взагалі про мотоцикл, який виглядає, як спорт , але в душі – машинка для задоволення.
Представник японського мотопрому появився в мене відразу після першого мого мотоцикла BMW g310 r,на якому мною особисто був поставлений рекорд по кількості проїханих кілометрів – гет аж 600 км( І слухай потім досвідчених диванних експертів та порад “вибирай невелику кубатуру, на сезон стане, поки привикнеш”.) Ага, точно …. Стало. На три тижні . Потім 3 місяці продавав. Але то окрема історія»
Історія вибору мотоцикла довга і дорога …


Як уже відомо, був в мене BMW g310 r. І тут на початку сезону року 2023 вирішую я, що мені терміново потрібно змінити клас мотоцикла (кубів 600 , може 800).
Досвіду володіння двоколісним немає, пораднички розказують як краще жити – від «бери кубовий» до «куда спішиш, їздь на 300» і що купувати. – один Бог знає.
Муки вибору – страшна річ, яка не дає спокійно жити, спати, їсти. ну бо ж як – скоро мото сезон , мотоцикла нема, що купити – невідомо, а сонечко уже починає припікати.
Тому власне історія. – Особистий досвід володіння СіБіЕр-кою, або «лайтовий спортовод»
Се чудо японського автопрому можна сміло назвати мотоциклом для другосезонників 😏🤭, які кубовий не можуть /не хочуть купити, а спорта хочуть (продається до речі, з тюнінгом та в ідеальному стані)
Почнемо з простих речей та сухої статистики
207 кг з заправленим баком – середньоваговий мотоцикл, який задом з гаража можна вивезти. (повір -коли ти приїхав з показух -останнє, про що ти думаєш – як на наступний день виїжджати)
Офіційна заявлена швидкість -197 км/год (чесне слово – брешуть. Напевно, щоб не відлякувати, хоча хз ).Насправді двійкою можна перетнути 230 км/год (інколи двійка свариться методом удару в шолом )
94 к.с. – не можу казати, що мало, але з розрахунків moto gp 1к.с/1кг ваги – ну явно не дотягує до треку …
Вилка перевернутого типу, яка відпрацьовує наше дорожнє покриття та потуги райдера «на поганяти» на всі 100 %
Тормоза nisin – більш ніж адекватні
Трекшн контроль – три режима, які закривають потреби юного спортовода…
В нових версіях -quick shifter
Ну от в принципі й всі дані, яких більш ніж достатньо для покупки …
Далі – посадка (щось середнє між стрітом та спортом. Гібрид одним словом)
Якщо в тебе ріст 180 +/-, вага – кілограм 80 і мінімальна фізична форма дозволяє сісти впритул до бака (ну посадка точно не диванна ) – бери сміло. Будеш гарно виглядати сам і з двійкою (на професійних фото так точно)
Якщо уважно переглянути сайти продажів мототехніки, то зважаючи на бюджет, в принципі вибір стає між :
- китайцем чи індійцем за 5-6 тис доларів, який обов’язково треба модернізувати прямо біля мотосалону (повір, ти захочеш їздити, а не модернізувати, а це чудо без модернізації максимально криве і небезпечне)
- старим кубовим японцем, якому уже ближче до пенсії, ніж до дороги та задоволення (то закипів, то резина дороги не тримає, навіть панель – і та аналогова)
- Харлеєм – ой не кожному він заходить …
- Хондою, яка з салону коштує в межах 10 тис дол (яка також буде модернізована. Ну ж бо як так нічого не робити і просто їздити собі в кайф)
Так от, після важких мук вибору та примірок «під себе» – Ти став власником Honda CBR 650Ra – вірю, що рік випуску між 2022 та 2025.
Уже все, купив, поставив на облік (ну Ти ж законопослушний) проїхав перші 100 км (привик до апарата) і як водиться, хочеться розкрутити ручку, обігнати колєгу на дорозі, якесь BMW наказати (та чи мало в тій голові мотоцикліста крутиться) – і Ти починаєш розуміти, що штатна гума Dunlop, не дуже то й дороги тримається, на дорозі та в повороті – трохи скользить, і сракою починає виляти. І тут приходить розуміння – негайно потрібно міняти резину.
Пробіг по магазинах міста – нема нічого гідного ( ну в нас в місті взагалі біда з мотошопінгом ) Тому – Ти був щасливим власником нового апарата і почалось )))
З досвіду максимально раджу Michelin road 6 чи 7 – літні мотошини з шостого покоління спортивно-туристичних коліс. Гума має відмінну стійкість до аквапланування, першокласні зчіпні якості, легко керована. Ще одним плюсом являєтся те, що не вимагають обкатки. Вони мають шорсткі боковини, готові виконувати будь-які віражі відразу після монтажу. (нагадаю – сезон то триває.)
Ну вроді все, купив резину, перезув свого спорта (в пам’яті відклалося список покупок. -потім порахуємось). Але !!! В Тебе ж спорт !!! (А от штатний вихлоп з екологією норми Євро 5 – тихий, культурний та законопослушний «ой, як приймуть закон – будуть всі ставити назад штатні.» І пішла друга серія мотошопінгу – вихлоп. Поки начитався мотоблогерів, наслухався різних різких і голосних звуків на Youtube (чи радше TikTok) – пройшло пів сезону. Коллєги на дорозі голосні (пам’ятай 2 речі – 1. водії автомобілів тебе не бачать, а мот в Тебе досить швидкий і 2. Звук рятує життя (хоть не дуже законно в наш час голосно газувати ) і все, вирішив. Буде твоя Хонда голосною спортивною пушкою. Добавилось до вартості нового мотоцикла ще 1,5 – 2 тис доларів. Але вроді все – Ти спортовод, в Тебе гарний новий та голосний мотоцикл і Ти кайфуєш.
Але ні – Ти розумієш, що їздиш Ти не на треку, а на дорогах загального призначення (вірю, що на хороший екіп в Тебе грошей вистачило) І добре було б мати відеореєстратор (так – для мотоциклів також бувають. На дві камери, з трекером і всіма примочками) – ну ж бо всяке може бути … Добавляємо до прайсу ще доларів 500 ..
Сумарна вартість мотоцикла в тебе вийшла – в районі 13 тис доларів. Як тільки Ти виставив на продаж – зі всіх сторін звучить «так новий коштує 10..Чому ж тоді не новий -13.» (та, бо того …)
І от закінчився в Тебе мотосезон. Який Ти відкатав безпечно та в задоволення.
Прийшов час обслужити та на зимівлю.
І тут знову витрати – колодки заміни, ланц – добре було б замінити (ну Ти ж не сильно досвідчений і трохи смикав зчепленням – ланц і потягнуло, зірочки заміни (також розхідники) , трос зчеплення почав закусувати – заміна.
В кінцевому результаті – Ти відкатав сезон чи два, навчився краще їздити, побачив, як формується і їде колона на відкриттях чи закриттях сезону та на групових покатушках. Honda CBR 650 ra відслужила тобі вірою і правдою, але !! Ти розумієш, що з цього мотоцикла ти виріс і потрібен інший.
Тому – можливо, моя історія когось позбавить марних витрат часу та грошей, щоб приміряти мотоцикл «під себе». Якщо в тебе ріст 180+/-, вага – кілограм 80, досвіду їзди – не дуже багато, а на дорозі є бажання поїхати трішки швидше, ніж харлєводи, то Хонда CBR650RA – максимально твій вибір на пару сезонів (ну от не вірю, що більше, ніж 3 сезони)

Автор A Teenage Sports Coach
